Picie wody a odchudzanie – jaki mają związek?

Regularne nawadnianie organizmu niesie za sobą wiele korzyści. Poza poprawą wyglądu skóry, dotlenieniem czy ogólnym działaniem odmładzającym i wzmacniającym, dzięki piciu wody możemy też szybciej i efektywniej stracić zbędne kilogramy. Każdy proces odchudzania powinien być połączony z częstym piciem wody w odpowiednich ilościach. Dlaczego to jest takie ważne? Sprawdź, jeśli masz w planach odchudzanie!

Woda przyspiesza sytość po posiłku

Jeśli chcesz ograniczyć ilość spożywanych kalorii, dobrą praktyką będzie picie wody przed każdym posiłkiem. Przyspiesza ona uczucie sytości, dzięki czemu zjesz mniej i tym samym przyswoisz mniejszą ilość kalorii.

Stanowi wsparcie dla układu trawiennego

I to na wielu płaszczyznach! Po pierwsze, woda pomaga błonnikowi z pokarmów przedostać się prawidłowo przez jelita. Jeśli pijesz mało wody, możesz regularnie zmagać się ze wzdęciami i zaparciami. Woda czyści także jelita z zalegających w nich resztek, dzięki czemu szybciej osiągniemy efekt płaskiego brzucha.

Zwiększa Twoją wytrwałość podczas treningu

Odwodniony organizm nie działa prawidłowo i ma mniej sił. Dlatego jeśli ćwiczysz, koniecznie musisz pić dużo wody – nie tylko podczas treningu! Woda sprawia, że czujemy się dobrze, rześko i w pełni sił, dlatego przy odpowiednim nawodnieniu uda Ci się ćwiczyć wytrwalej i osiągniesz lepsze samopoczucie.

Odwodnienie spowalnia pracę organizmu

Odwodniony człowiek jest bardziej podatny na bóle głowy i uczucie zmęczenia. Dodatkowo, brak odpowiedniej ilości wody w organizmie spowalnia całą jego pracę, w tym przemianę materii. Co za tym idzie, także odchudzanie będzie dla Ciebie powolniejszym procesem, jeśli regularnie się nie nawadniasz.  

Ile zatem wody należy pić, żeby pomóc sobie w procesie odchudzania? Optymalna ilość to od 1,5l do 2,5l dziennie, przy czym osoby zmagające się z otyłością i nadwagą powinny pić najmniej 2l wody dziennie. Wodę można urozmaicić – np. pić ją z dodatkiem mięty, miodu, świeżych owoców czy cytryny. Pamiętaj, że oprócz wody w czystej postaci możesz pić także inne płyny, np. łagodne napary ziołowe czy smoothie owocowe, które są doskonałym sposobem na nawodnienie. Także kawa i herbata w umiarkowanych ilościach wbrew powszechnej opinii nie odwadniają.

Jeśli masz problem z regularnym uzupełnianiem płynów, możesz skorzystać z różnych trików – zawsze nosić przy sobie lub trzymać na biurku butelkę wody lub ustawić budzik w telefonie, aby kilka razy dziennie przypomniał Ci o wypiciu kilku łyków wody. O tym, dlaczego warto pić wodę, pisaliśmy tutaj.

Powodzenia! W odchudzaniu pomoże Ci też suplement diety Modere TRIM™, dzięki któremu odtłuścisz organizm i ułatwisz sobie zrzucenie kilku zbędnych kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *