6 pomysłów na listopadowe self-care

Listopad jest powszechnie uważany za jeden z najtrudniejszych miesięcy w roku. Swoją złą sławą zawdzięcza głównie nieciekawej aurze i krótkim dniom, choć Święto Zmarłych i perspektywa długiej zimy też nie poprawia sytuacji. Jak zadbać o siebie w tym czasie? Ułóż swoją listę na listopadowe self-care!

Codzienne spacery

30-minutowy, regularny spacer poprawia kondycję, uspokaja myśli, poprawia krążenie i odporność. Nie sugeruj się pogodą i korzystaj z jego uroków codziennie. Czy wiesz, że zapach i dźwięk deszczu głęboko relaksuje, wycisza emocje i zapobiega natłokowi myśli? Zadbaj jedynie o odpowiedni ubiór i spaceruj na zdrowie!

Jesienne menu

Przyszedł czas na rozgrzewające potrawy – aromatyczne sosy, gęste zupy, pożywne owsianki i faszerowane warzywa, np. papryki i bakłażany. Jest to też dobra pora, aby zacząć korzystać ze zgromadzonych latem i wczesną jesienią dóbr w słoikach – marynowanych grzybków, dżemów i innych przetworów. Planuj swoje posiłki, aby uniknąć podjadania i bezcelowych zakupów, a do tego zadbaj o odpowiednią suplementację – jak zawsze polecamy #LiquidBioCell o kompleksowym działaniu

Social media detoks

Media społecznościowe pozwalają nam być w kontakcie z przyjaciółmi i znajomymi. Często dają nam też wgląd w sytuację w kraju i pozwalają śledzić najnowsze wydarzenia. Ale czy zastanawiałeś się, ile czasu pochłania Ci scrollowanie Facebooka czy Instagrama? Jak często trafiasz na nieprzyjemne informacje, które potem zatruwają Ci umysł? Wykorzystaj listopad na detoks – ogranicz social media do ograniczonych czasowo 2-3 wizyt w środku dnia i zrezygnuj z nich zupełnie przed snem.

Książkoterapia

Coś dla ciała, coś dla ducha – jeśli lubisz czytać, może zrobisz sobie listę pozycji, które chciałbyś poznać? Nie skupiaj się jedynie na książkach rozwojowych. Daj sobie czas, aby przeczytać powieści i przenieść się myślami do innego świata. Może warto odwiedzić miejscową bibliotekę?

Dużo pozytywnej energii

Pomyśl przez chwilę – co pochłania Twoją energię? Czy są w Twoim otoczeniu przedmioty, które Cię przytłaczają? Czy jakaś sytuacja nie daje Ci spokoju? Wyjaśnij, co należy wyjaśnić, pozbądź się nadmiaru rzeczy i pozwól sobie na pewne zmiany. Posprzątaj biurko, postaw na nim ulubione zdjęcie, spotkaj się z przyjaciółką. Skup się na tym, co daje Ci radość!

Randka z… sobą

Brzmi dziwnie? Być może, ale przynosi więcej korzyści, niż mogłoby się wydawać. Zaplanuj cenny czas tylko ze sobą – pójdź w takie miejsca i rób takie rzeczy, na które masz stuprocentową ochotę. Idź do ulubionej restauracji, poczytaj książkę w kawiarni, idź na shopping, urządź sobie relaksującą kąpiel ze świeczkami w tle. Potraktuj siebie priorytetowo!

Pomysłów na zadbanie o siebie jest mnóstwo. Pamiętaj, że Twoje dobre samopoczucie jest kluczowe, aby móc dobrze funkcjonować w pracy i w rodzinie. Jeśli czujesz, że czas skorzystać z pomocy specjalisty, nie wahaj się tego zrobić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *