Kosmetyki naturalne – czy warto je wybierać?

Sklepowe i drogeryjne półki uginają się od różnorodnych kosmetyków. Są pachnące i  skutecznie działają, dlatego chętnie je kupujemy – najczęściej bez czytania składu. Warto jednak zainteresować się naturalnymi kosmetykami (zawierają składniki pochodzenia naturalnego, przede wszystkim mineralnego i roślinnego) i zrozumieć, na czym polega ich fenomen. Czy rzeczywiście są lepsze od zwykłych kosmetyków? Dlaczego?

Kosmetyki naturalne są biodegradowalne i ekologiczne. Opierają się na wyciągach z ziół, naturalnych olejach i ekstraktach roślinnych. Takie kosmetyki – zgodne z naturą i ekologią – znajdują się w ofercie Modere.

Prostota składu

Naturalne kosmetyki są produkowane z mniejszej liczby związków chemicznych, niż zwykłe kosmetyki, a także z dbałością o roślinne i mineralne pochodzenie składników. Ma to znaczenie zwłaszcza przy skórze problematycznej – np. u alergików lub przy atopowym zapaleniu skóry, gdzie mniej składników znaczy więcej.

Mogą też okazać się korzystniejsze dla skóry ze względu na brak substancji zapachowych, sztucznych barwników, konserwantów i parabenów. Przy długotrwałym stosowaniu mają też tendencje do tego, żeby głębiej wnikać w warstwy skóry (choć tu kluczową rolę odgrywa jakość kosmetyków, a nie ich naturalność).

Błędne jest natomiast myślenie, że „zwykłe” kosmetyki są mniej bezpieczne. Są one tak samo przebadane jak te naturalne i równie bezpieczne, jeśli spełniają wszystkie wymagane normy.

Ochrona środowiska

Przede wszystkim – troska o środowisko! Właśnie to powinno być głównym powodem, dla którego wybieramy kosmetyki naturalne. Ich biodegradowalne opakowania, prosty skład oparty na naturalnych komponentach sprzyjają ekologii i chronią planetę. Zwróć jednak uwagę na ceny – w dzisiejszych czasach oznaczenie „BIO” to często oznaka dużo wyższej, a nie zawsze adekwatnej kwoty za produkt. Przy czym dobre dla środowiska opakowania niekoniecznie występują tylko przy naturalnych kosmetykach – tu znowu kluczową rolę odgrywa jakość kosmetyku.

Czy warto zatem kupować naturalne kosmetyki? Moim zdaniem tak. Jest to pewność, że dajemy skórze to, co pochodzi z natury, a przy tym nie musimy martwić się o zanieczyszczenie środowiska. Warto dać szansę naturalnym kosmetykom i wypróbować je na sobie.

Nie warto wpadać natomiast w obsesję – jeśli lepiej służą Ci zwykłe szampony, niż te w 100% roślinne, to używaj ich na zdrowie!

Po wysokiej jakości naturalne kosmetyki i środki czystości zapraszamy na strony www.modere.eu – o szczegóły możesz spytać pod adresem: antoninamatyszczuk@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *