Zdrowie i uroda – zachowaj je na długie lata! Czego unikać?

Zdrowie i uroda sprawiają, że czujemy się dobrze w swojej skórze. Znasz powiedzenie – „Nie szata zdobi człowieka”?  To dawne powiedzenie mówiące o tym, że definiuje nas charakter, a nie wygląd i ubrania. Niestety nie do końca prawdziwe – styl ubierania się jest naszą wizytówką i może dużo o nas powiedzieć, a wygląd to odzwierciedlenie tego, jak dbamy o swój organizm i czy nasze nawyki są zdrowe. A jakie są twoje przyzwyczajenia? Czy reaguje na nie Twoja uroda? Poznaj swoich największych wrogów! Ich eliminacja to ogromny krok, aby zadbać o swoje zdrowie.

Nadmierna ilość kofeiny

Ziarnista, najlepiej świeżo mielona kawa ma wiele prozdrowotnych właściwości. Zawiera wiele antyoksydantów, które chronią przed nowotworami, poprawia pamięć i koncentrację, powoduje produkcję serotoniny poprawiającej nastrój oraz przyspiesza metabolizm. Wygląda więc na to, że Twoje zdrowie i uroda lubią kawę. Niestety nie do końca. Dwie filiżanki dobrej kawy dziennie mogą nam zatem tylko pomóc, ale przekroczona dzienna dawka kawy nie służy naszemu zdrowiu. Nadmierna ilość kofeiny wysusza skórę i powoduje osłabienie włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za młody wygląd skóry. Zaczynają się też problemy z trądzikiem. Kawa spożywana na czczo rano podrażnia śluzówkę żołądka, co prowadzi do schorzeń układu trawiennego.

Szkodliwa nikotyna i alkohol

Złego wpływu papierosów na organizm nie trzeba wyjaśniać. Zarówno zdrowie, jak i uroda cierpią, kiedy je palisz. Powodują one nowotwory płuc, choroby serca, wrzody żołądka i inne schorzenia układu pokarmowego, problemy ze wzrokiem i zaburzenia funkcji seksualnych. Skutki palenia bardzo szybko widać po wyglądzie zewnętrznym – zmienia się kolor uzębienia, a cera staje się ziemista i sucha. Jeśli taki zestaw wad nie przeraża palaczy, należałoby przyjrzeć się finansowemu aspektowi tego nałogu, który znacznie nadwyręża domowy budżet. Urodzie i zdrowiu nie służy również alkohol, powodujący szereg komplikacji zdrowotnych i niekorzystny wygląd.

Popołudniowe słodkości

Deser – najlepiej w wersji fit – jest miłym zakończeniem popołudniowego obiadu. Niekoniecznie jednak musimy go spożywać codziennie, a już na pewno nie w postaci czekolady, ciastek i innych sklepowych słodkości. Biały cukier powoduje, że we krwi wzrasta stężenie glukozy. Reaguje na to trzustka, wydzielając insulinę – nie nadążając z tym procesem, organizm zaczyna łączyć glukozę z białkami. W ten sposób powstają cząsteczki AGE (produkty zaawansowanej glikacji białek), uszkadzające kolagen i elastynę. Przyspiesza więc proces starzenia się skóry. Jeśli zatem mamy ochotę na słodkości, warto je ograniczyć i spożywać jedynie w wersji fit. Będą smakowały równie dobrze ze zdrowszymi zamiennikami takimi jak ksylitol, mąka kokosowa, bakalie.

Co zatem możemy zrobić, żeby zdrowie i uroda zostały z nami na długie lata? Zadbać o aktywność ruchową, pić dużo wody, z umiarem korzystać z pomocy kosmetyczki, zdrowo się odżywiać i stosować odpowiednią suplementację organizmu. Zarówno zdrowiu, jak i urodzie z pewnością pomoże LiquidBiocell Life. Jest to preparat zawierający płynny kolagen, kwas hialuronowy, siarczan chondroityny i ekstrakty z 13 super owoców.

Poznaj też inne produkty Modere!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *