Suplement na stawy dla psów i kotów – jak dbać o zdrowie domowych zwierząt?

Każdy kto ma w domu zwierzę, chce żeby żyło w zdrowiu jak najdłużej. Dba o jego żywienie, zapewnia warunki do snu i zabawy, w przypadku psa – wychodzi na spacery… Kiedy pojawiają się problemy z poruszaniem, znajdujemy suplement na stawy dla psów i kotów, żeby ułatwić zwierzakowi życie. Ale czy wiemy, jak zadbać o naszego pupila w 100%? Zapoznaj się z 4 wskazówkami, jak dbać o zdrowie swojego psa i kota!

1. Zdrowa dieta

Podobnie jak z człowiekiem – największe znaczenie ma to, co ląduje w psiej czy kociej misce. Koty to stuprocentowi mięsożercy. Zboża i nadmiar roślin w pożywieniu, częste w popularnych karmach, to dla nich jałowe składniki, bez wartości odżywczych. Zdrowy kot na wolności je tylko tyle składników roślinnych, ile jest w treści żołądkowej ich ofiar. Domowe mruczki mają podobnie przystosowany układ trawienny. Psy natomiast to ssaki wszystkożerne – oznacza to, że w ich diecie nie powinno zabraknąć ani mięsa, ani warzyw. Podstawę ich żywienia stanowi za to białko.

Dobra dieta dla kota to zatem wysokiej jakości karma mięsna bez zbóż. Najlepiej mokra, gdyż sucha w nadmiarze niekorzystnie wpływa na kocie nerki. Podawajemy ją regularnie, czasami zamieniając na surowe mięso takie jak wołowina, indyk czy podroby. Dieta dla psa to wysokiej jakości karmy mięsno-warzywne, także suche, oraz gotowane w domu mięso i warzywa bez soli.

2. Regularna aktywność

Posiadanie psa dla każdego właściciela wiąże się z koniecznością regularnych spacerów, aby zwierzak mógł załatwić swoje potrzeby. Warto jednak pamiętać o tym, żeby nie były to spacery trwające 5 minut. Piesek musi mieć okazję się wybiegać i pospacerować, żeby rozruszać stawy i kości. Potrzeby ruchowe są silnie uzależnione od rasy i wieku psa – im większy, młodszy pies, tym większe zapotrzebowanie na aktywność. Zabawa w aport, bieganie z psem – to też dobre pomysły.

Bardziej problematyczne są leniwe z natury koty. Tutaj z odsieczą przychodzi arsenał zabawek i wędek, wykorzystujące wrodzony instynkt łowczy kota i skłaniające go do ruchu i polowania.

3. Wizyty u weterynarza

Raz do roku każdy samochód musi przejść przegląd techniczny, żeby dostać zielone światło i jeździć bezpiecznie dalej. Tak samo powinni do tematu zdrowia zwierzaka podchodzić jego właściciele i przynajmniej raz do roku zrobić wszystkie podstawowe badania.

Pełna morfologia krwi, badanie kału i moczu, USG brzucha, odrobaczanie i obowiązkowe szczepienia. Z takim pakietem badań, o ile wyniki są pozytywne, możemy być spokojni o swojego zwierzaka do następnego roku.

4. Suplement na stawy dla psów i kotów

Nawet przy dobrze zbilansowanej diecie zwierzaka warto zastanowić się, jak wspomóc jego zdrowie suplementami pełnymi witamin i składników odżywczych. Kotu można w ramach urozmaicenia diety podać surowe żółtko, jogurt grecki, mleko bez laktozy czy witaminy na gęstą sierść. Psu zaś – kości, suszone uszy królicze i inne smakołyki. Można też zastanowić się nad weterynaryjnymi preparatami witaminowymi.

Jeśli natomiast zwierzak ma problemy z układem kostno-stawowym, np. z powodu wieku, warto zaopatrzyć go w wyjątkowy suplement na stawy dla psów i kotów, przywracający aktywność ruchową zwierzęcia.

LiquidBiocell Pet zadba o zdrowie naszych psów i kotów. Więcej o preparacie przeczytasz tutaj.

Warto stosować wszystkie zasady dbania o pupila na co dzień . Co najlepsze, są one identyczne jak zasady dbania o nasze, ludzkie zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *