“Sami musimy stać się zmianą, do której dążymy w świecie”*

Nazywam się Antonina Matyszczuk i jestem emerytowaną nauczycielką, dietetyczką i studentką. Prywatnie żoną, matką i babcią. Kilka lat temu przeszłam na emeryturę i to właśnie wtedy postanowiłam odmienić swoje życie. Nie tylko postawiłam na siebie, ale też inspiruję inne kobiety, aby zrobiły to samo.

Punkt zwrotny w moim życiu

Wierzę w to, że zmiany należy zaczynać od siebie, aby móc pozytywnie wpływać na innych i w efekcie szerzyć dobro – zgodnie z tym, co lata temu powiedział Mahatma Gandhi*. Co właściwie w moim życiu należało odmienić? Kiedy zakończyłam swoją karierę zawodową, wyjechałam do Stanów Zjednoczonych, aby pomóc mojej córce przy wychowaniu wnuka (obecnie wnucząt jest już czworo). Niestety wtedy poczułam też, że z moim zdrowiem nie dzieje się najlepiej. Ból w kręgosłupie i stawach stale się powiększał, a medycyna zdawała się być bezsilna. Kręgosłup zsuwał mi się z krzyża, powodując niewyobrażalny ból, a lekarze mieli do zaoferowania jedynie inwazyjne operacje. Bez żadnej gwarancji, że pomogą one zniwelować ból! Byłam zrozpaczona. Do tej sytuacji doprowadziły lata moich zaniedbań, przeforsowywania się, złego odżywiania. Miałam tego pełną świadomość i obiecałam sobie, że jeśli uda mi się odzyskać zdrowie, zrobię wszystko, aby moje życie stało się lepsze. Zamiast bycia radosną z powodu upragnionego czasu dla siebie i dla rodziny, stałam się smutną, zmęczoną i schorowaną starszą kobietą. Zaczęłam poszukiwać remedium na moje dolegliwości, ale do pewnego momentu każda kolejna próba ratowania sytuacji była porażką. Wtedy moja córka znalazła suplement diety Liquid BioCell®, który z miesiąca na miesiąc stawiał mnie na nogi, redukował ból i dodawał mi energii. To niesamowite połączenie płynnego kolagenu, kwasu hialuronowego i siarczanu chondroityny działało zbawiennie na moje stawy i samopoczucie.

Zmiana na lepsze

Ze zdumieniem odkrywałam siebie na nowo i zauważałam, że jestem w stanie zrobić więcej i więcej. Kiedy już byłam pewna, że dzięki temu produktowi odzyskałam upragnione zdrowie i uniknęłam operacji chirurgicznej, zostałam przedstawicielem handlowym firmy Modere. Zgłębiłam wiedzę na temat produktów, poznałam mechanizmy ich działania i zrozumiałam, dlaczego działają, podczas gdy inne suplementy nie dawały żadnego efektu. Od tamtej pory nie tylko niosę moją radość w świat, ale i pomagam innym osobom w odzyskaniu zdrowia, sprzedając produkty tej wspierającej zdrowie i ekologię marki. Odzyskanie zdrowia stało się momentem zwrotnym w moim życiu – postawiłam na siebie i zauważyłam, że szczęśliwa ja to także szczęśliwe wnuki, mąż, dzieci. Dzięki mojej świeżej energii mogę bawić się z wnukami, lepić z nimi bałwany, zabierać je na wycieczki, grać w piłkę. Nie oznacza to, że nie mam czasu tylko dla siebie – wręcz przeciwnie. Odzyskanie zdrowia zainspirowało mnie do kolejnych zmian i rozwoju osobistego. W końcu świat stał przede mną otworem, a choroba przestała być ograniczeniem.

Radości i rozwoju nie ma końca

Ukończyłam kurs dietetyki oraz psychodietetyki, a następnie rozpoczęłam studia podyplomowe (język polski jako drugi w nauczaniu) na Uniwersytecie Warszawskim. W wolnych chwilach rozwijam swoją pasję – zgłębiam wiedzę na temat zdrowego odżywiania i stylu życia. Korzystam też z życia – chodzę na piesze wycieczki, pływam, podróżuję. Udowadniam sobie i światu, że w moim wieku można prowadzić aktywne, szczęśliwe życie i nie trzeba rezygnować z siebie, aby być dobrą babcią, matką i żoną. Jestem teraz szczęśliwą, spełnioną kobietą, która dzięki świadomości na temat własnego zdrowia potrafi zadbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. A to z kolei daje mi siłę i sprawczość, żeby wpłynąć pozytywnie także na swoje otoczenie.

Jeśli chcesz porozmawiać ze mną na temat produktu, diety lub zdrowego stylu życia – pisz śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *