Rodzaje kolagenu i ich przyswajalność

Kolagen to podstawowe białko tkanki łącznej w organizmie człowieka. Występuje m.in. w połączeniu z elastyną, ale też kwasem hialuronowym i siarczanem chondroityny. Razem stanowią fundament nawilżenia skóry, jej elastyczności i stabilności tkanki łącznej. Skóra człowieka przestaje wytwarzać kolagen ok. 25-30 roku życia, a w późniejszym etapie następuje jego stopniowa utrata. Jaki kolagen warto suplementować, aby jego przyswajalność była jak najwyższa?

TYPY I RODZAJE KOLAGENU

W organizmie człowieka wyodrębniono aż 28 różnych typów kolagenu. Najważniejszy jest jednak kolagen typu I – obecny m.in. w tkance łącznej i tkance tworzącej blizny, typu II – obecny w chrząstkach stawowych oraz typu III – w tkance tworzącej się z fibroblastów, zanim wytworzy się kolagen typu I.

Dlatego istotne jest, aby dobierając suplement z kolagenem, zwrócić uwagę na źródło jego pochodzenia. Przykładowo, kolagen morski (pochodzący od ryb) jest kolagenem typu I, a kolagen bydlęcy typem I i III. Jednak na szczególną uwagę zasługuje kolagen typu II, odpowiedzialny za ścięgna, kości, tkankę podskórną, chrząstki i kości. To właśnie ten typ kolagenu jest nam niezbędny, aby poprawić ruchomość i elastyczność stawów, wzmocnić mięśnie i poprawić ogólną kondycję organizmu.

Suplement Liquid BioCell® jest właśnie unikalnym kolagenem typu II, który wykracza poza typowy hydrolizowany kolagen wołowy lub morski występujący w większości preparatów. Ta wielokrotnie nagradzana, pochodząca z jednego źródła matryca jest naturalnie występującym połączeniem wysoce przyswajalnego kolagenu z kwasem hialuronowym i siarczanem chondroityny, w stężeniach odzwierciedlających skład ludzkiej chrząstki stawowej. Wykazano klinicznie, że zapewnia on niezwykłe korzyści dla stawów – a także dla skóry.

PRZYSWAJALNOŚĆ KOLAGENU

Białka kolagenu, aby zostać przyswojone, muszą zostać rozbite na mniejsze cząsteczki – peptydy lub aminokwasy. W kolagenowych suplementach diety kolagen występuje zwykle pod postacią peptydów. Suplementy te są dostępne pod różnymi postaciami – proszków, kapsułek, płynów, a nawet batonów proteinowych. Ponadto część suplementów jest uzupełniona o składniki dodatkowe, jak np. kwas hialuronowy i chondroityna, które wzmacniają jego działanie.

Dlatego zastosowana w Liquid BioCell® technologia Collagen/HA Matrix Technology™ to przełom w dziedzinie wspomagania stawów i kości – zapewnia niezwykle dużą przyswajalność leczniczych składników, w przyjaznej płynnej formie. Przyswajalność na poziomie 95-98% to prawdziwy przełom w dziedzinie wspomagania zdrowia stawów i kości.

Jeśli jeszcze nie korzystasz z niezwykłego suplementu diety Liquid BioCell®, być może przyszedł na to odpowiedni czas. Jako dyplomowany dietetyk z doświadczeniem i własną historią odzyskania zdrowia dzięki temu suplementowi, chętnie pomogę Ci w doborze suplementacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *