Resweratrol – czym jest i dlaczego działa pozytywnie na nasz organizm?

resweratrol_działanie

Istnieje zjawisko zwane “francuskim paradoksem”. Dlaczego Francuzi, którzy do obiadu piją lampkę czerwonego wina, mają bardzo niską liczbę zachorowań na serce? Przecież alkohol szkodzi zdrowiu… A jednak nie do końca! Za ten fenomen odpowiedzialny jest resweratrol – zawarty w czerwonym winie polifenol, sprzyjający naszemu zdrowiu.

Co to jest resweratrol?

Resweratrol jest polifenolem, czyli związkiem pochodzenia roślinnego występującym w dużych ilościach w skórce winogron, orzeszkach ziemnych i soi. Zawierają go również jabłka, truskawki, kakao, czekolada, rabarbar i inne produkty. Jest także składnikiem czerwonego wina, które jest wytwarzane z winogron – dlatego właśnie lampka wina może mieć korzystne skutki dla organizmu.

Ma on słabą biodostępność, co oznacza, że szybko rozkłada się we krwi. Z tego powodu trudno jest ze stuprocentową pewnością potwierdzić jego skuteczność, jednak istnieje szereg badań, wskazujących na jego działanie przeciwutleniające, przeciwzapalne i przeciwstarzeniowe.

Wady i zalety resweratrolu

Do prawdopodobnych zalet resweratrolu zalicza się jego działanie:

  • przeciwutleniające – neutralizuje wolne rodniki, które są przyczyną powstawania nowotworów
  • przeciwstarzeniowe
  • detoksykacyjne – oczyszcza organizm z toksyn
  • wspiera nasz mózg i serce
  • może być pomocny w zwalczaniu infekcji.

Jego wadą jest przede wszystkim niska biodostępność. Wiąże się on z żelazem, więc przy jego stosowaniu muszą też szczególnie uważać osoby chorujące na niedokrwistość.

Resweratrol jest jednym ze składników Liquid BioCell®, wspierającym działanie podstawy – kolagenu, kwasu hialuronowego i chondroityny. 15 ml preparatu zawiera tyle resweratrolu, co 4 butelki wina! Stosowanie tego suplementu przyniesie Ci więc korzyści także ze względu na działanie resweratrolu.

Sprawdź, jak zamówić Liquid BioCell® oraz dowiedz się więcej na temat resweratrolu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *