Proste zdrowotne postanowienia noworoczne dla każdego

Tworzenie długiej listy nierealnych postanowień noworocznych to prosta droga do tego, żeby zrazić się do pozytywnych zmian, uznając je za nierealne. Hasła: “schudnę 10 kg” czy “będę biegał 4 razy w tygodniu”, podczas gdy nie masz w zanadrzu żadnego planu i nie dotąd trudno było Ci wyjść choćby na spacer, na pewno się nie udadzą. Co zatem zrobić, aby postanowienia noworoczne związane ze zdrowiem były skuteczne i satysfakcjonujące?

Planuj, zamiast postanawiać i marzyć

Postanowienie będzie jedynie złudnym pragnieniem, jeśli w ślad za nim nie pójdą czyny. Jeśli postanawiasz schudnąć 10 kg – OK, ale przygotuj się do tego odpowiednio. Ustal, jakie kroki chcesz podjąć, aby Twoje dotrzymać swojego postanowienia. Przykładowo:

  • rozpiszę swój plan posiłków i będę się go trzymał – kiedy zaplanujesz np. 4 posiłki w ciągu dnia w określonych godzinach, a jednego dnia w tygodniu z góry rozpiszesz, co będziesz jadł. będziesz wiedział też, jakich produktów potrzebujesz do ich przygotowania. Pozwoli Ci to uniknąć sięgania po cokolwiek w chwilach głodu. Skorzystaj też z naszych wskazówek, które pomogą Ci szybko zmienić kilka prostych nawyków na lepsze.
  • zacznę ćwiczyć lub chociaż chodzić na spacery – np. trzy razy w tygodniu spacer, jeden raz w tygodniu ćwiczenia na macie w domu
  • zgłoszę się do dietetyka.

Każdy cel wymaga podjęcia pewnych działań, aby go osiągnąć. Dlatego ważne jest, żebyś do postanowień noworocznych podszedł jak do celów, które chcesz osiągnąć. Spraw więc, by Cię one nie przerosły, ustal, jaki rezultat będzie dla Ciebie sukcesem i zaplanuj działania. Powodzenia!

Metoda małych kroczków

Czy wiesz, że największa frekwencja ćwiczących osób na siłowniach jest w pierwszych dwóch tygodniach stycznia, a potem gwaltownie spada? Jeśli chcesz poprawić swoje zdrowie aktywnością fizyczną, zastosuj metodę małych kroczków, aby się nie zrazić i nie odpuścić po 2 tygodniach. Jeśli do tej pory Twoim ulubionym zajęciem było oglądanie filmów i seriali, nie łudź się, że 1 stycznia nagle staniesz się sportowcem i zaczniesz ćwiczyć 4 razy w tygodniu. Zacznij np. od regularnych spacerów. Umil sobie ten czas np. słuchaniem muzyki lub podcastów, żeby nowa rutyna stała się przyjemna i wyczekiwana. Potem możesz stopniowo dołączać nowe ćwiczenia – takie, które lubisz. Sprawdź też, jak ćwiczyć, żeby nie obciążyć stawów.

Kilka prostych nawyków na dobry początek

Poza trwałymi i dużymi zmianami związanymi z dbaniem o zdrowie, jak zmiana diety czy rozpoczęcie regularnej aktywności fizycznej, warto wprowadzić kilka prostych i skutecznych zmian, które nie wymagają wiele pracy.

Pierwszą z nich jest rozpoczęcie suplementacji – np. LiquidBioCell, który nie tylko wzmocni Twoje stawy i kości, ale też odbuduje i zregeneruje organizm od środka na poziomie komórkowym. Obecnie pożywienie nie zapewnia nam już tyle wartości odżywczych, co dawniej – warto więc włączyć suplementację jak najszybciej!

Kolejną dobrą zmianą może być zastąpienie zwykłej, porannej kawy taką odmianą kawy, która ma właściwości prozdrowotne. Do takich kaw należy np. Modere Logic , która poprawia nastrój, koncentrację, zdolności zapamiętywania i spowalnia starzenie się mózgu. Jeśli lubisz kawę z mlekiem, dostępna jest także keto-przyjazna śmietanka.

Warto również dopisać do listy postanowień codzienne picie szklanki wody po przebudzeniu – zmniejsza ona ciśnienie krwi, oczyszcza z toksyn i ma wiele innych właściwości. Specjaliści rozpisują się na temat efektów picia wody na czczo – spróbuj i Ty!

Trzymamy kciuki za efektywne postanowienia noworoczne i ich dotrzymanie w 2021 roku – żyj mądrze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *