Niezastąpione sposoby na jesienną chandrę

sposoby na jesienną chandrę

Jesień to dla wielu z nas trudna pora roku – pogoda diametralnie się zmienia, organizmowi brakuje słońca, a my czujemy się przemęczeni i bez siły. Ale głowa do góry – to tylko sezonowa niedyspozycja, na którą istnieje wiele zdrowych i bardzo przyjemnych sposobów! Czujesz, że przydadzą Ci się sposoby na jesienną chandrę, które wprowadzisz do swojego życia? Zapraszamy! Poświęć sobie więcej uwagi niż troski niż zwykle, a z pewnością odczujesz różnicę już po kilku dniach 🙂

Przede wszystkim, zmiany zachodzące w organizmie jesienią są naturalne, normalne i dotyczą absolutnie każdego z nas. Przez brak słońca maleje ilość witaminy D, a przez to z kolei zwiększa się produkcja melatoniny – głównego winowajcy ospałości, apatyczności i poczucia przemęczenia. Nie da się temu zapobiec – istnieją za to są kreatywne sposoby na jesienną chandrę. Do dzieła!

Rozgrzewające posiłki

Jednym ze sposobów na jesienną chandrę jest włączenie do diety 2-3 ciepłych posiłków, zamiast zwyczajowo 1-2. To właśnie jesienią nasz organizm będzie wdzięczny za rozgrzewającą owsiankę z jabłkiem i cynamonem, pyszną dyniową zupę z imbirem, gęste sosy grzybowe z kaszą i inne pyszności. Z odsieczą przyjdą także pyszne dodatki do herbaty, takie jak imbir, goździki, miód, pomarańcze, żurawina czy cytryna. Taka dieta podniesie odporność i poprawi samopoczucie!

Zadbaj o suplementację

Przede wszystkim jesienią będzie potrzebna odpowiednia dawka witaminy D, która latem wytwarza się w organizmie z pomocą słońca w procesie syntezy. Jesienią i zimą to zjawisko prawie nie zachodzi, pozostaje więc uzupełnianie tego niedoboru za pomocą diety. Źródłem tej i wielu innych witamin jest Liquid BioCell®, dzięki któremu odzyskamy nie tylko dobry humor jesienią, ale też nawilżymy i odżywimy układ kostno-stawowy.

Codzienna dawka ruchu

Czas na letnie sporty dobiegł końca, ale spacer w ciepłej kurtce, z parasolką i w kaloszach czeka! Mimo nie zawsze korzystnej pogody, taka aura także ma swój urok. Aktywność fizyczna, nawet ta umiarkowana, powoduje wydzielanie endorfin w organizmie, a one mają niebywały wpływ na nasz nastrój. Warto więc ćwiczyć – jeśli nie na dworze, to na basenie lub w domu. Sposobów jest mnóstwo. Sprawdź też koniecznie, jak ćwiczyć, żeby nie obciążyć stawów.

Spraw sobie przyjemność

Brzmi banalnie, ale czy pamiętamy codziennie o tym, żeby zrobić coś miłego dla siebie? Dla każdego będzie to coś innego – wizyta u fryzjera, czytanie książki, układanie puzzli, kolorowanie, tworzenie rodzinnego albumu zdjęć… Postaraj się wygospodarować codziennie przynajmniej pół godziny, aby zrelaksować się i zająć tylko sobą i odpoczynkiem. Może kawa z przyjaciółmi będzie dobrym rozwiązaniem dla Ciebie?

Zrelaksuj się i odpręż

Jeśli czujesz, że w Twoim życiu zbyt wiele jest stresu, interweniuj. Istnieją specjalne techniki relaksacyjne, joga, medytacja czy ćwiczenia oddechowe – wszystko to pozwoli Ci odzyskać kontrolę i spokój w życiu. Dobrym rozwiązaniem będzie też wyciszająca muzyka, masaż czy gorąca kąpiel. Stres jest przyczyną wielu chorób, dbaj więc na bieżąco o to, żeby było go w Twoim życiu jak najmniej.

Wypróbuj te sposoby na jesienną chandrę i spraw, że Twoja jesień będzie w tym roku równie przyjemna co pozostałe pory roku! 🙂 Jeśli jednak czujesz, że Twoje samopoczucie może być spowodowane głębszymi problemami niż tymczasowe wahania hormonalne spowodowane porą roku, nie wahaj się odwiedzić specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *