Naładuj swoje baterie w grudniu!

Grudzień to czas, kiedy wszędzie dookoła panuje już świąteczna atmosfera – sklepy i galerie handlowe są pełne świątecznych ozdób, kawiarnie oferują zimowe i piernikowe specjały kawowe, w radiu lecą grudniowe piosenki… Niektórzy uważają, że zbyt szybko, że niepotrzebnie. A gdyby tak potraktować ten czas jako sygnał, aby zwolnić i naładować swoje baterie?

OSTRZENIE PIŁY

Stephen Covey w książce „7 nawyków skutecznego działania” uważa, że siódmym, lecz nie mniej ważnym nawykiem skuteczności jest regularne przeznaczanie części swojego czasu na odpoczynek i regenerację. I nie chodzi mu o bezmyślne patrzenie się w telewizor, kiedy jesteśmy już zbyt wyczerpani, by robić cokolwiek innego, a o celowy, zaplanowany i przemyślany czas na relaks. Co Ty na to, żeby cały Twój grudzień stal się miesiącem, w którym łapiesz oddech po pracowitym roku? Nie chodzi bynajmniej o to, żeby nic nie robić. Jeśli natomiast masz taką możliwość, zaplanuj więcej niż zazwyczaj czasu na odpoczynek. I wykorzystaj grudniowy klimat!

GRUDNIOWE PRZYJEMNOŚCI

Co zatem może znaleźć się na Twojej grudniowej liście przedświątecznych przyjemności? Zaplanuj np. wyjście do parku świątecznych iluminacji, degustację piernikowej latte z koleżanką, rodzinne pieczenie i dekorowanie pierniczków, czytanie świątecznych powieści z kubkiem gorącej czekolady, zakup świątecznego sweterka z reniferem… To jedyny miesiąc w roku, kiedy takie drobne, świąteczne przyjemności są możliwe! A może stworzysz playlistę ze świątecznymi piosenkami, która będzie towarzyszyła Ci w drodze do pracy? Korzystaj ze świątecznego klimatu, nastrajaj się na święta i relaksuj!

GRUDNIOWE PORZĄDKI

Jest też grono osób, które na grudzień planują drobne porządki – tak, aby w nowy rok wejść w pełni przygotowanym. Jakie porządki mam na myśli? Możesz np. uporządkować karty i drobne w swoim portfelu, uporządkować ubrania i oddać lub sprzedać te, w których już nie chodzisz, zrobić porządek w swoich finansach (np. założyć lokatę lub zamknąć nieużywane karty do kont), uzupełnić albumy ze zdjęciami, oddać kurtki i płaszcze do czyszczenia, wyczyścić porządnie ekspres do kawy, usunąć niepotrzebne maile… Jestem pewna, że znajdziesz sporo drobnych rzeczy, które domagają się Twojej uwagi! Wierz mi, te parę drobnych działań sprawi, że Twoja głowa odetchnie, a rok skończysz z poczuciem czystej karty.

A może masz inne sposoby na to, co zrobić, aby Twój grudzień był spokojny, ale przyjemny i dawał Ci poczucie satysfakcji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *