Kwas hialuronowy – działanie i zastosowanie

Kwas hialuronowy jest jednym z budulców ludzkiego organizmu Został odkryty i zbadany już w 1934r! Posiada szerokie zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej czy kosmetyce, ale również znajduje zastosowanie w wielu innych dziedzinach medycyny, m. in.: w dermatologii, reumatologii, stomatologii, laryngologii i chirurgii oraz ortopedii pourazowej.

Przykłady zastosowania kwasu hialuronowego w medycynie:

W ortopedii kwas hialuronowy wykorzystywany jest w leczeniu różnego rodzaju chorobach zwyrodnieniowych stawów, jak i kontuzji i urazów. Kuracja polega na podawaniu kwasu hialuronowego bezpośrednio do stawu za pomocą strzykawki.

W medycynie kosmetycznej, kwas hialuronowy wykorzystywany jest w medycynie estetycznej jako alternatywa dla operacji plastycznych mających na celu odmłodzenie twarzy. Stosowany jest do wygładzania różnego rodzaju zmarszczek, spłycenia blizn, lepszego wypełnienia policzków i wiele innych

W okulistyce, kwas hialuronowy wykorzystywany jest do produkcji kropli do oczu, np. przy leczeniu zespołu suchego oka. Łagodzi on podrażnienia, chroni rogówkę przed wysychaniem, nawilża gałkę oczną.

Jak możemy łatwo zauważyć, odkrycie tej substancji, miało duży wpływ na medycynę XX i XI wieku. Dowiedzieliśmy się nie tylko jak pozyskiwać kwas hialuronowy, ale również jaki wpływ ma on na nasz organizm, oraz za co odpowiada. Wiąże on cząsteczki wody w skórze właściwej, dzięki czemu może ona zachować swoją jędrność i sprężystość. Jest on również głównym składnikiem mazi stawowej. Jest odpowiedzialny za lepkość mazi, smarowanie powierzchni stawowych, dyfuzję substancji odżywczych i odżywianie chrząstki oraz jest buforem mechanicznym chroniącym komórki przed zgniataniem.

Z wiekiem, nasz organizm traci zdolność do wytwarzania większych ilośći kwasu hialuronowego. Ma to bezpośrednie przełożenie nie tylko na na nasze zdrowie, stawy, ale również wygląd! Starzenie się skóry, to widoczny proces który dotyka praktycznie wszystkich. Wiąże się on ze spadkiem ilość kolagenu oraz kwasu hialuronowego w organizmie człowieka.. Jak wykazują badania, regularne stosowanie suplementów takich jak np. #LIquidBiocell może zwiększyć produkcję kwasu hialuronowego w organizmie nawet 60-krotnie!

Z uwagi na fakt, iż każdy układ narządów w naszym organizmie zbudowany jest z podstawowych elementów jakimi są kwas hialuronowy, siarczan chondroityny oraz kolagen, wszystkie elementy naszego organizmu – stan całego naszego organizmu ulega poprawie. Dlatego Liquid BioCell jest preparatem, który stanowi nie tylko przełom w leczeniu chorób stawów i kości, ale poprawia kondycję całego naszego organizmu.

Zadbaj o swoje zdrowie już dziś! Dowiedz się jak skutecznie suplementować swoją dietę z produktami Modere! Kliknij w zakładkę “Produkty” i zobacz jak możesz wspomóc działanie swojego organizmu.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *