Kwas hialuronowy, kolagen i chondroityna – 3 bohaterów Liquid BioCell. Cz.2 – KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy od kilku lat zyskał na popularności jako doskonałe remedium na starzenie się skóry. Czym tak naprawdę jest? Czy jest bezpieczny dla zdrowia? Czy poza młodym wyglądem skóry działa też na inne narządy i układy? Oczywiście! Ma wiele prozdrowotnych właściwości. Mimo zaszufladkowania jako preparat na zmarszczki, jest w stanie zdziałać dużo więcej dobrego, niż nam się wydaje. Dowiedz się dlaczego.

CZYM JEST KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy jest polisacharydem z grupy glikozoaminoglikanów. Występuje on w ludzkim ciele i jest budulcem: tkanki łącznej, chrząstki, mazi stawowej, oka, nerek i strun głosowych. Ponad 50% kwasu hialuronowego w skórze występuje pod postacią hialuronianu sodu. Mamy go bardzo dużo, gdy jesteśmy młodzi, niestety z wiekiem ta ilość się zmniejsza. Konsekwencją jest stopniowa utrata zdolności wiązania wody przez skórę, a w efekcie – powstawanie zmarszczek. Dlatego właśnie kwas hialuronowy stał się niesamowicie popularny jako skuteczny składnik kosmetyków przeciwzmarszczkowych, m.in. kremów i maseczek. Jest także wykorzystywany podczas zabiegów kosmetycznych oraz w medycynie estetycznej.

WŁAŚCIWOŚCI KWASU HIALURONOWEGO

Na skórze jednak dobroczynne właściwości kwasu się nie kończą. Posiada on wyjątkową zdolność do wiązania wody – 1 g kwasu jest w stanie związać nawet 6 l wody. To sprawia, że w głównej mierze odpowiada on za nawilżenie. Nałożony na skórę chroni ją przed promieniami słonecznymi i wiatrem, dba o jej prawidłowe nawilżenie i redukuje zmarszczki. Jednak gdy stosujemy kwas hialuronowy, zyskują także nasze stawy! Zdolność wiązania wpływa na ich nawilżenie, a w efekcie na ruchomość stawu i redukcję uczucia dyskomfortu. Aby działać „od środka” i wpłynąć na wiele narządów jednocześnie, warto stosować suplement diety z kwasem hialuronowym. Wpłynie on wtedy zarówno na skórę, jak i na stawy! Tak właśnie działa Liquid BioCell.

PODSUMOWUJĄC…

Kwas hialuronowy to jeden z tych składników, który trudno przecenić. Jest dobrze przyswajalny przez nas organizm i wpływa korzystnie na wiele narządów, zwłaszcza skórę i stawy. Jest stosowany w okulistyce, ginekologii, reumatologii, otolaryngologii, dermatologii i kosmetyce. Pamiętajmy o nim i suplementujmy go, a pozytywne skutki pojawią się szybciej niż nam się wydaje!

Przeczytaj także, co dobrego zrobi dla Ciebie kolagen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *