Kąpiele w jacuzzi – czy hydromasaże wpływają pozytywnie na zdrowie?

Nadeszło lato – czas, w którym intensywnie zażywamy kąpieli w jeziorach, morzach, a nawet oceanach, częściej korzystamy także z atrakcji takich jak aquapark, termy czy baseny zewnętrzne. Tym, co bardzo przyciąga ludzi, są dostępne w takich miejscach hydromasaże. Czy kąpiele w jacuzzi są jedynie przyjemne, czy też działają prozdrowotnie? Sprawdziliśmy to! Zapraszam do lektury.

Wiele zalet hydromasaży

Co do tego, że relaks w jacuzzi czy na leżance z hydromasażem jest przyjemny, nie ma wątpliwości. Okazuje się jednak, że przynoszą także właściwości sprzyjające naszemu zdrowiu. Jakie to właściwości?

  • Poprawa krążenia – masujące nasze ciało bąbelki sprawiają, że rozszerzają nam się naczynia krwionośne, co powoduje lepszy przepływ krwi i składników odżywczych w organizmie. Powinny mieć to na uwadze osoby cierpiące na miażdżycę i mające problemy z przepływem krwi
  • Redukcja stresu – kąpiele w jacuzzi rozluźniają i masują nasze mięśnie, wprowadzając w przyjemny nastrój. Regularne zażywanie takich kąpieli zmniejsza poziom stresu, a to ogromna korzyść dla organizmu! Jest to szczególnie korzystne dla osób zapracowanych, cierpiących na depresję i inne zaburzenia
  • Remedium bezsenności – jeśli cierpisz na zaburzenia snu, rozluźnij się w kąpieli z hydromasażem – rozluźnione ciało to także rozluźniona głowa. Jeśli woda jest ciepła, tym lepiej wpłynie na szybkie zaśnięcie!
  • Łagodzenie bólu – jacuzzi będzie korzystne dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa i głowy. Co ciekawe, może pomóc także osobom zmagającym się z problemami żołądkowymi
  • Poprawa metabolizmu – co prawda kąpiele w jacuzzi nie są najlepszą metodą, żeby schudnąć, ale skutecznie mogą w tym pomóc. Usprawniony przebieg limfy w organizmie wpływa na szybsze wydalanie toksyn i przyspieszenie spalania!
  • Ładniejsza skóra – dodatkowym bonusem korzystania z bąbelkowych kąpieli będzie poprawa wyglądu skóry – delikatne masaże wspomagają redukcję cellulitu, ujędrniają ciało i napinają skórę

Istnieje wiele wskazań do stosowania hydromasażu – wśród nich są problemy ze stawami, zaburzenia krążenia, wszelkie schorzenia stawowo-mięśniowe, bezsenność, depresja, migreny czy osteoporoza. Nie powinny natomiast z niego korzystać osoby z nadciśnieniem, cukrzycą, problemami z nerkami czy narządami płciowymi, a także obniżoną krzepliwością krwi oraz niektórymi chorobami układu krążenia. W takich przypadkach dobrze jest skonsultować swoje dolegliwości z lekarzem.

Gotowi na wakacje? Życzę wszystkim przyjemnych kąpieli w jacuzzi i basenach! Korzystajcie ze słonecznej pogody, cieszcie się życiem i wspomagajcie swoje zdrowie na różne sposoby, przede wszystkim odpowiednią dietą i suplementacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *