Kolagen, kwas hialuronowy i chondroityna – 3 bohaterów Liquid BioCell. Cz.1 – KOLAGEN

Kolagen to białko, który kojarzy się głównie z wypełnianiem zmarszczek, zatrzymaniem młodości na dłużej. Ale czy tylko dlatego warto go stosować? Ma on także wiele innych prozdrowotnych właściwości, a wraz z innymi składnikami, jak kwas hialuronowy i chondroityna – jest w stanie zdziałać cuda.

KOLAGEN – BUDOWA

Kolagen to białko, które stanowi ponad 30% białek w całym ludzkim organizmie. Prawie połowa kolagenu jest zlokalizowana w skórze – pozostała, ogromna część w stawach, kościach, tkance łącznej i innych narządach. Po 25. roku życia kolagenu zaczyna ubywać – stare włókna kolagenowe są coraz słabsze, a produkcja nowych stopniowo zwalnia. Dlatego warto kolagen suplementować i uzupełniać – jego niedobory powodują nie tylko gorszy wygląd skóry i powstawanie zmarszczek, ale też problemy z nawilżeniem i ruchomością stawów, wypadanie włosów czy osłabienie płytki paznokcia.

DOBROCZYNNY WPŁYW NA STAWY

Kolagen to jeden z głównych składników mazi stawowej, która odpowiada za ruchomość stawu. Redukuje ona tarcie podczas ruchu, gwarantuje sprężystość stawów oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jej odpowiednia ilość zapobiega także dolegliwościom bólowym stawów, które powstają, gdy tarcie jest zbyt duże. Kolagen suplementowany wewnętrznie odbudowuje maź stawową, a wraz z kwasem hialuronowym i siarczanem chondroityny (o których więcej przeczytasz tutaj) działa kompleksowo. Kolagen można porównać do cegieł, z których budujemy dom – jest bardzo ważny, ale bez wypełniaczy – kwasu hialuronowego (odpowiedzialnego za nawilżenie stawów) i chondroityny (nadajęcej im sprężystości) nie uda nam się utrzymać konstrukcji. Właśnie taki zestaw składników posiada suplement diety Liquid BioCell.

ODBUDOWA SKÓRY, REDUKCJA ZMARSZCZEK

Włókna kolagenowe w skórze tworzą wraz z elastyną delikatne konstrukcje, których zadaniem jest utrzymanie napięcia skóry. Kiedy włókna osłabiają się lub ich ubywa, konstrukcje załamują się, tworząc zagięcia skóry – czyli zmarszczki. Ale kolagen jest przydatny nie tylko do pielęgnacji skóry twarzy. Jego suplementacja wpłynie także korzystnie na cellulit i rozstępy, co może okazać się szczególnie istotne np. dla kobiet w ciąży. W kosmetologii kolagen jest stosowany od 30 lat– z coraz lepszym skutkiem. Odpowiedniej jakości suplement z kolagenem nie tylko uzupełnia jego niedobory, ale też pobudza naszą skórę do produkcji nowych włókien. Laboratoria zaczęły produkcje od słabo przyswajalnych dla organizmu wersji kolagenu, które nie rozpuszczały się w wodzie, aż w końcu – po wielu latach badań i ulepszania kosmetyku – powstał płynny kolagen. W preparacie Liquid BioCell jest zastosowana nowoczesna technologia Collagen/HA Matrix Technology™, dzięki której składniki są dla organizmu przyswajalne w 95-98%!

KOLAGEN NA PIĘKNE WŁOSY I MOCNE PAZNOKCIE

To dodatkowe, ale niezmiernie ważne korzyści ze stosowania kolagenu. Każdy z nas chce być nie tylko zdrowy, ale też zadowolony ze swojego wyglądu – a piękne włosy i mocne, ładne paznokcie to duże atuty dla urody. Kolagen może działać na włosy i paznokcie zarówno stosowany wewnętrznie w formie suplementu diety, jak i stosowany zewnętrznie – np. w formie żelu kolagenowego, z którego robimy wcierki. Im wyższa przyswajalność kolagenu, tym lepsze efekty! W suplementach diety korzystny wpływ będą miały także dodatkowe składniki, wspomagające działanie kolagenu.

Jeśli masz powyżej 25 lat i jeszcze nie myślałeś o stosowaniu kolagenu – warto się zastanowić. Im wcześniej rozpoczniesz suplementację oraz stosowanie kremów i żeli kolagenowych, tym lepiej dla Twojego zdrowia i urody!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *