Czy można uniknąć operacji stawów?

Coraz więcej osób, zarówno starszych jak i młodszych boryka się z kontuzjami i problemami dotyczącymi stawów. Ich powodem jest jednak nie tylko wiek, ale niezdrowy tryb życia, nadmierny wysiłek fizyczny, źle dobrane ćwiczenia i treningi. Czy jednak operacja jest koniecznością i jedynym rozwiązaniem? 

Do stworzenia wpisu na ten temat skłoniła mnie rozmowa, jaką przeprowadziłam  dziś ze swoją znajomą, która poprosiła mnie o Liquid Biocell Life, chcąc uniknąć operacji na drugie biodro.

Unikaj pochopnych decyzji 

Po paru latach, fakt, że udało mi się uniknąć operacji na kręgosłup uważam za coś całkowicie normalnego. Pierwszą myślą, która przeszła mi przez głowę gdy oglądałam wyniki badań była potrzeba znalezienia alternatywy. Zdecydowanie się na operację nie wchodziło w grę. Dzięki pomocy bliskich oraz intensywnych poszukiwaniach, znalazłam produkt, dzięki któremu uniknęłam tej operacji, i który dziś polecam innym. Nie każdy jednak wie, że operacja nie jest koniecznością, a wręcz ostatecznym rozwiązaniem. Wiele osób pisze i dzwoni do mnie, pytając czy jeśli będzie regularnie przyjmować Liquid Biocell Life może zredukować swoje dolegliwości, bądź uniknąć skomplikowanej operacji. Na swoim  jak również wielu znajomych przykładzie, mogę potwierdzić, iż warto szukać alternatyw! W opinii osób z którymi rozmawiałam, a które takie operacje mają za sobą, najczęściej wspominają swoją decyzję za pochopną.

Ból, niepewność i długotrwałe powikłania 

Stawy, są w naszym organizmie bardzo wrażliwymi miejscami. Nic więc dziwnego, że operowanie tych newralgicznych miejsc może być ryzykowne. Zakrzepica żył głębokich, infekcje, czy zatorowość, to tylko kilka powikłań, jakie mogą wystąpić po operacji stawów. Jednak nawet w przypadku ich braku, pojawia się jeden główny minus. To co odczuwały osoby rozmawiające ze mną po operacjach to przeszywający ból podczas każdego ruchu, który nie chciał ustąpić długo po zabiegu. Często również dochodzi do nieodwracalnych komplikacji, wynikających z trudności takiego zabiegu. Uszkodzony mięsień, za daleko przecięte, zbyt duże wycięcie… albo nagle noga jest trochę krótsza. To tylko wnioski z rozmów z osobami, które teraz szukają pomocy. Panuje powszechne przekonanie, że zmiany zwyrodnieniowe oraz uszkodzenia łąkotek są przyczyną bólu i dysfunkcji stawów kolanowych oraz że chirurgiczne usunięcie tych zmian jest najskuteczniejszą metodą leczenia pacjentów. Jednak z doświadczenia osób, które poddały się operacji odczuwają one coś innego, co było im obiecywane.

Czy dysfunkcja stopy może powodować dolegliwości kolana?

Jak wiemy z anatomii, staw kolanowy zbudowany jest z kości piszczelowej, udowej i rzepki. Dalsza część kości piszczelowej tworzy natomiast staw skokowo-goleniowy, a bliższa część kości udowej tworzy staw biodrowy. Czy zatem kontuzja stopy może powodować dolegliwości kolana? Jak najbardziej! Wszystkie elementy w naszym organizmie tworzą jedną całość. Tym bardziej stawy, podczas poruszania się, zależą jeden od drugiego. Tak więc np. ograniczenie ruchomości w stawie biodrowym może również ograniczać ruchomość stawu kolanowego. Zdecydowana większość problemów ze stawem kolanowym jest wypadkową dysfunkcji stopy i biodra! Prawy staw biodrowy jest połączony z lewym stawem biodrowym, ten zaś z lewym kolanem i lewą stopą. Dysfunkcja pozornie odległego lewego stawu skokowego może powodować więc pośrednio dysfunkcje i bóle prawego stawu kolanowego. Niestety lekarze często nie dostrzegają tych zależności i kiedy pacjent skarży się ból kolana ich leczenie koncentruje się tylko na tym kolanie.

Warto szukać alternatyw

Wiadomo, żaden z nas nie jest lekarzem ortopedą, i leczenie kontuzji i zwyrodnień na własną rękę nie jest żadnym rozwiązaniem. Warto jednak sceptycznie podchodzić do porad, co do których lekarze sami nie mają 100% pewności. Dobrą alternatywą może być np Liquid Biocell Life. Mamy pewność, że taka kuracja nie zaszkodzi nam w żaden sposób, a może jedynie pomóc. Chcąc więc zachować zdrowie nie spiesz się z operacjami ortopedycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *