Chondroityna, kolagen, kwas hialuronowy – 3 bohaterów Liquid BioCell. Cz.3 – CHONDROITYNA

Chondroityna to ostatni z trzech kluczowych składników Liquid BioCell, zapewniających zdrowie, witalność i życie bez bólu. Jakim jest związkiem chemicznym? Jakie są jej właściwości? Zapraszamy do lektury!

Chondroityna – budowa, właściwości i działanie

Chondroityna, a właściwie siarczan chondroityny, to związek organiczny z grupy glikozoaminoglikanów. To dzięki niej w ludzki organizm produkuje protoglikany, odpowiedzialne za wytwarzanie mazi stawowej. Co nam to daje? Maź stawowa zapewnia poślizg i zmniejsza tarcie podczas poruszania się, dzięki czemu w skuteczny sposób redukuje ból. Chroni także staw przed urazami zewnętrznymi.

Siarczan chondroityny jest wytwarzany przez ludzki organizm, jednak jego produkcja maleje wraz z wiekiem. Dlatego warto zadbać o odpowiednią suplementację, aby na długie lata zapewnić naszym stawom elastyczność i sprężystość. To dlatego małe dzieci są tak skoczne – mają dużo chondroityny!

Dla kogo siarczan chondroityny?

Suplementację tego związku polecamy szczególnie osobom chorującym na stawy, cierpiącym na bóle zwyrodnieniowe i choroby narządów ruchu. Lekarze stosują ją także w reumatologii, traumatologii i ortopedii, do leczenia rozmaitych schorzeń układu ruchowego i w poradniach leczenia bólu. Chondroityna ma właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne, dlatego jej stosowanie może przynieść chorym dużą ulgę. Jest także przydatna dla sportowców, którzy poprzez intensywne treningi nadwyrężają stawy.

Warto pamiętać, że siarczan chondroityny to związek w 100% naturalny. Jego stosowanie w formie regularnej suplementacji, w formie preparatu Liquid BioCell, jest zdecydowanie zdrowsze od zażywania leków przeciwbólowych ze sterydami.

Oczywiście Liquid BioCell z Modere to nie tylko chondroityna – to także kolagen, kwas hialuronowy, resweratrol i antyoksydanty. Taka zdrowotna mieszanka nie tylko poprawi ruchomość naszych stawów i zapewni nam życie bez bólu, ale też korzystnie wpłynie na naszą odporność, co jest kluczowe w czasach epidemii koronawirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *