6 zalet płynnego kolagenu

Odkrycie zastosowań kolagenu, to bez wątpienia jedno z ważniejszych odryć medycyny i kosmetyki w XX w. Czy wiesz, jakie zastosowanie ma populany kolagen, i jak może wpłynąć na nasz organizm codzienne zażywanie suplementów zwierających tą substancję? Zapraszam do zapoznania się z 6 najważniejszymi zaletami płynnego kolagenu

Redukuje zmarszczki od wewnątrz bez konieczności wstrzykiwania wypełniaczy

W chirurgii estetycznej kolagen wykorzystywany jest głównie w zabiegach mających na celu wygładzanie skóry oraz złagodzenia minimalne niektórych dolegliwości kostno-stawowych. Sama substancja, nie daje jednak takich efektów jak np. w połączeniu z kwasem hialuronowym i chindroityną. Stosowanie osobno, każdego z tych składników nie przynosi oczekiwanych efektów. Kwas hialuronowy jest jednak wstrzykiwany pod skórę oraz jako wypełniacz stawów — jest to ryzykowny i kosztowny zabieg. Istnieją jednak mniej inwazyjne i potencjalnie bardziej skuteczne metody. Płynny kolagen w połączeniu z kwasem hialuronowy i chondroityną, przyjmowany regularnie w formie spożywczej jest świetną alternatywą! Takie rozwiązanie oferują m.in.produkty o których piszemy na naszej stronie.

Zmniejsza suchość skóry

Ludzkie ciało składa się w ok. 70% z wody. Nic w tym dziwnego, że zmniejszenie jej ilośći w organizmie, będzie powodować wysuszanie naszego ciała. Cząsteczki kolagenu posiadają właściwości, które zatrzymują w sobie wodę – tym samym nie pozwalając na utratę jej w naszym organiźmie.

Zmniejsza stężenie enzymu uczestniczącego w procesie starzenia skóry

Za proces starzenia się skóry, oprócz spadku jej nawilżenia odpowiada wiele innych czynników. Zwiększona ilość kolagenu pozwala “oszukać” nasz organizm, dzięki czemu może on “poczuć się” młodszy i spowolnić niektóre procesy odpowiedzialne za jego starzenie się.

Zwiększa zawartość kolagenu w skórze co powoduje lepsze nawilżenie

Zmarszczki są jednym z najbardziej widocznych efektów, jakie możemy zauważyć wraz z wiekiem. Odpowiedzialny jest za nie (a jakże!) kolagen – a właściwie jego zbrak. Produkcja tego enzymu zmniejsza się wraz z upływem lat. Początkowo, jest on dostarczany do skóry aby umożliwić jej rozrost w wieku dziecięcym oraz młodzieńczym. Gdy ciało przestaje jednak rosnąć, jego produkcja zmniejsza się i jest on transportowany głównie do stawów.


Poprawia sprawność stawów poprzez regenerację mazi i chrząstki stawowej

Nasze stawy są zbudowane z tkanki łącznej, której podstawowym budulcem jest m.in. kolagen. Wiele osób uprawiających zawodowo sport, oraz osób kóre przechodzą bądź przechodziły w przeszłośći zabiegi stawów, zmaga się z niedoborem płyny chrząstkowego – tzw. mazi stawowej. Odpowiednia suplementacja kolegenem, może znacząco wpłynąć na jej odbudowę!


Zmniejsza uczucie dyskomfortu w stawach podczas ruchu

Wspomnieliśmy już, że ubytek kolagenu może mieć zgubny skutek dla naszych stawów. Nie jest on jednak nieodczuwalny dla naszego ciała. Praktycznie każdy wykonywany przez nas ruch wykorzystuje mięśnie które poruszają odpowiednimi stawami. Jeśli nie zadbamy o ich odpowiedni stan “nasmarowania”, może się to skończyć chronicznym bólem odczuwanym przy każdym ruchu. Warto więc zadbać o profilaktykę naszych stawów.


Sprzyja zachowaniu zdrowego stanu tkanki łącznej i chrzęstnej

Podstawą działania naszych stawów jest ich odpowiednie nawilżenie. Działa to trochę tak, jak w przypadku maszyn bądź samochodów – źle nasmarowane elementy będą się wzajemnie ścierać i tym samym niszczyć. Utrzymanie odpowiedniego stanu mazi chrząstki stawowej pozwala utrzymać nasze stawy w odpowiednim stanie.

Mam nadzieję, że te kilka zalet, które udało mi się przestawić powyżej uświadomi Państwa, jak ważny w naszym organizmie jest kolagen, oraz, że należy dbać o jego poziom, nie nie tylko ze względu na stan swojej skóry, ale również stawów. Zachęcam do zapoznania się z produktami firmy Modere, która oferuje suplementy zawierające płynny kolagen – składnik tak istotny dla naszego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *