5 TOP pomysłów na zimowe aktywności!

Jesienią i zimą często spada nasza aktywność fizyczna. Jest to częste zjawisko, któremu jednak możemy chociaż częściowo zapobiegać. Warto to robić, ponieważ ruch dostarcza nam endorfin, odpowiedzialnych za dobre samopoczucie, a także wzmacnia odporność. Zima – a zwłaszcza śnieżna zima – to doskonała pora na wiele aktywności sportowych, które nie mają prawa bytu w ciepłych miesiącach! Wypróbuj przynajmniej jedną z nich i przekonaj się, jak to wpłynie na Twój nastrój!

Spacer z zimowym krajobrazem

Jeśli do tej pory unikaliśmy wychodzenia w mroźne dni, organizm może być nierozruszany – dlatego właśnie od spacerów warto zacząć zimową aktywność. Wystarczy 30 minut szybkiego marszu w odpowiednim ubiorze – ten czas może umilić dobre towarzystwo, muzyka lub ciekawy podcast. Najważniejsze, aby regularnie przełamywać barierę przed zimnem i wychodzić z domu. Jeśli okolica nie zachęca, można rozważyć podjechanie do parku czy lasu – widoki są znacznie przyjemniejsze! Nawet, jeśli nie masz ochoty na nadawanie tempa swoim wędrówkom, pamiętaj – samo wyjście z domu to duży sukces! Możesz przejść się wolniej i pokonać dłuższy dystans.

Nordic walking

To odmiana spaceru, który ma już znamiona sportowe – szybki marsz z kijkami, dzięki którym w nasz ruch angażuje się aż 90% wszystkich mięśni, nie tylko nóg. To moda, która przybyła do nas aż z Finlandii, ale nie brakuje jej zwolenników – i słusznie! Nordic walking jest zdrowy, skłania wiele osób do aktywnego spędzenia czasu i wzmacnia organizm. Choć można trenować zarówno latem, jak i zimą – sport powstał z zamysłem uprawiania go w zimowych, śnieżnych miesiącach.

Jazda na łyżwach

Jazda na łyżwach to nie tylko wspaniała zabawa i przyjemny sposób na spędzenie czasu w gronie rodziny czy przyjaciół, ale też świetny trening koordynacji! Sport ten uczy gracji, płynności ruchów, a podczas jego uprawiania możemy spalić mnóstwo kalorii i zahartować organizm. Przebywanie na dworze niesamowicie dotlenia i obniża ciśnienie krwi, dzięki czemu nasze samopoczucie się poprawia, a my stajemy się zdrowsi.

Pobiegaj! Tym razem… na nartach

Słyszałeś kiedyś o nartach – biegówkach? To wspaniały sport – bieg na kr\otkich nartach, który pozwala na przebywanie na łonie natury – wśród gór, pól i stoków. Nawet w pandemii koronawirusa, kiedy stoki są zamknięte, na biegówkach nadal można biegać. Jest to wyczerpujący sport, dający wycisk podobny do zwykłego biegu, jednak warto przynajmniej spróbować! W górskich terenach nie brakuje interesujących, malowniczych tras przystosowanych do nart biegowych. Każdy bez problemu znajdzie trasę dostosowaną do swojej kondycji i możliwości.

Morsuj na zdrowie, ale rozsądnie

O morsowaniu w tym sezonie slyszał już niemal każdy – ze względu na poszukiwanie nowych źródeł rozrywki podczas lockdownu, morsowanie stało się niezwykle modne. Oczywiście warto spróbować, jeśli nie ma się medycznych przeciwwskazań, jednak zdecydowanie odradzamy wchodzenie do lodowatej wody bez uprzedniego przygotowania. Więcej na ten temat pisaliśmy ostatnio (w tym także o wpływie morsowania na kondycję stawów).

Wybierz coś dla siebie spośród tych lub innych propozycji, a potem ruszaj w teren! Luty to już końcówka zimy, a warto w pełni wykorzystać potencjał tych pięknych, białych miesięcy. Koniecznie rób zdjęcia, żeby mieć co wspominać! 🙂

Pamiętaj też, że kondycję do zimowych sportów pomoże ci wzmocnić Liquid BioCell®.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *